Jaką dietę mam wybrać?

Jak możemy pomóc sobie w odchudzaniu i diecie. Jak walczyć z tymi przypadłościami. Porady na ten temat.

Moderatorzy: Kowal2, Figa

Jaką dietę mam wybrać?

Postprzez rotsa » Śr maja 04, 2011 8:18 pm

Witam! Nie moge sie zdecydować na jakas konkretna diete, mam dosyć pasywny tryb życia ciągle się ucze i czuje sie ociężała chciałabym zgubić kilka kilo i pozbyć się celulitu, nie chciałabym sie katować jakąś agresywną głodówką, gdyż ciągle musze chodzić na wykłady i potem uczyć sie do nocy może ktoś mi pomoże :) Od czego zacząć może jakieś suplementy bo sama nie wiem.

cuddieta.blogspot.com
rotsa

Re: Jaką dietę mam wybrać?

Postprzez Marcelinkowa » Cz maja 05, 2011 10:36 am

hej! ja tez juz mialam dosyc tych wszystkich ''cudownych diet'' po ktorych nie ma sie energii,wlosy wypadaja,paznokcie sie lamia...brrr... he he i tez mam egzaminy za miesiac:)
od 5 tygodni stosuje metode Asji Tsachigovej, kupilam jej ksiaze ''Slim & Fit Formula sukcesu'', i musze powiedziec...dziala! dostalam duzo energii,organizm mi sie powoli oczyszcza,chudne (juz 14 kilo!),oraz co najwazniejsze w ogole nie czuc ,ze jestes na diecie. jeszc to co lubisz tylko wg paru zasad (ogolnie nielaczenia, bez bialego cukru(tylko naturalne),bez bialej maki itp) naprawde latwo tych pare zasad zastosowac, bo oprocz tego jeszc co lubisz :)
podobno w holandii to juz jest hit...ludzie maja juz dosc diet,ktore niszcza organizm,efektu jojo,zmeczenia...na razie zgadzam sie calkowicie i po 5 tygodniach moge powiedziec,ze prawda, wszystko co pisza
do tego ksiazka jest przyjemna,latwo sie czyta i w sam raz na wiosne! :)

powodzenia na egzaminach :)
Marcelinkowa

Postprzez hejfranekkk » Cz maja 05, 2011 10:47 am

Najlepiej to pilnować się aby nie przytyć.

Ostatnio edytowano Pn maja 09, 2011 8:15 pm przez hejfranekkk, łącznie edytowano 1 raz
hejfranekkk

Postprzez Marcelinkowa » Pt maja 06, 2011 12:28 pm

no pewnie,ze tak... jezeli jednak w gre chodzi ciaza itp trudno sobie nie przytyc...zawsze te pare kilogramow przybedzie-nie musi byc duzo z kolei! moja kolezanka 9kg przytyla zaraz po porodzie juz 5 zlecialo :) 2 tygodnie pozniej chodzila juz w swoich dzinsach z przed ciazy :)
jedank w czasie ciazy dopasowala metode thelifestyle.pl ...temu zdaje mi sie tak swietuie teraz wyglada - to mnie tez zmobilizowalo,by zaczac tak jesc :)
Marcelinkowa

Postprzez ladyDee » Pn maja 23, 2011 9:57 pm

Hej,
A ja ogólnie polecam dietę Paleo. Może mało jest na jej temat w internecie, ale jak się poszuka to się znajdzie. Ogólnie chodzi o to by jeść to co nie zostało przetworzone sztucznie czyli np. owoce sezonowe, warzywa, orzechy i unikać tego, czego kiedyś nie jadali nasi przodkowie z epoki paleolitu. Zamiast napojów gazowanych należy przerzucić się na wodę, herbatę czy też naturalne soki.

Co do mięsa to tylko chude + dziczyzna, wątróbka, żołądki, gdyż zawierają najwięcej witamin z grupy B wpływających pozytywnie na cerę, zdrowie itp.

No i stety bądź niestety należy uprawiać jakiś sport na świeżym powietrzu, aczkolwiek częste spacery też wchodzą w rachubę. W ogóle dieta ma wielu zwolenników i nie jest jedną z tych diet "cud", gdzie nie musisz nic robić a chudniesz. Tu chodzi o zmianę stylu życia poniekąd i przerzucenia się na bardziej zdrowy.

Efekty? Są już widoczne po 2 tygodniach w zależności od naszej silnej woli. Zresztą, jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej o samej diecie to koleżanka Ptysia wie więcej w tym temacie i założyła temat (aczkolwiek chyba nie zauważyła tego działu) :)
http://www.forum.obcasy.pl/viewtopic.php?f=3&t=15341&p=194167#p194167
Osiągnij niemożliwe - coaching Warszawa
ladyDee

Postprzez alma898 » Wt maja 31, 2011 10:24 pm

Ja zapraszam na strone diety.pozmu.net jest tam sporo różnych diet - jest to leksykon i wiele osób twierdzi, że są skuteczne;) jupi
alma898

Postprzez niebylekto » Śr cze 01, 2011 3:44 pm

Nie miałam okazji jeszcze wypróbować tej diety ale spotkałam się z pozytywnymi opiniami na jej temat. Czytałam o niej w jakieś gazecie i było tam napisane że jest coraz bardziej popularna i doceniana, nie tylko przez ludzi cierpiących na nadwagę ale lekarzy i dietetyków.

Zwolennicy paleodiety uważają, że powrót do sposobu odżywiania się naszych przodków i wyeliminowanie z codziennej diety zdobyczy cywilizacji rolniczej pozwoliłby na powrót do „korzeni zdrowia” i zmniejszenie (lub wyeliminowanie) ryzyka chorób serca, cukrzycy, psujących się zębów i kiepskiego wzroku.

Szkoda że tak niewiele o niej się mówi bo może rzeczywiście warto by było się nią zainteresować. Ja cenię sobie wszystko co zdrowe i wprowadziłam już zmiany w moim życiu, ograniczyłam do minimum słodycze, alkohol i niezdrową żywność. Nie palę papierosów.

Może skuszę się na tą dietkę żeby oczyścić trochę organizm. Będę pilnie śledzić wątek. Może dowiem się czegoś więcej.

P.S. Skąd Ty czerpałaś informacje na jej temat?????

Pozdrawiam
niebylekto

Postprzez Kowal2 » Cz cze 02, 2011 12:59 am

Niestety nie sięgamy z wiedzą ,aż w tak odległe czasy. To tylko domysły ;)
Kowal2
Obcasik
Obcasik

Postprzez Tarina » Pt cze 03, 2011 11:47 am

Co prawda nigdy nie miałam problemów z nadwagą, lecz moja najlepsza przyjaciółka od lat zmaga się z tym problemem i nie ma chyba rzeczy, której by nie wypróbowała. Ostatnio właśnie na kawce gadałyśmy na temat diet i mówiła mi, że rzuciła dietę, którą stosowała do tej pory, ponieważ znalazła dietę 36s. Pogoglałam troszkę na ten temat i muszę przyznać, że mimo iż jestem laikiem w tej dziedzinie to dieta wygląda na bardzo rozsądną.
Tarina
Bucik
Bucik

Postprzez H_ulka » Pt cze 10, 2011 6:42 pm

Mam podobne doświadczenia diet tyle a u mnie waga stoi. I co tu zrobić? A na czym polega ta dieta neiłączenia?
i tak mi się uda!
H_ulka
Szpileczka
Szpileczka

Postprzez ptysia » Wt cze 14, 2011 4:06 pm

Tarina większość diet wygląda na rozsądne do momentu kiedy nie dają efektu, albo do momentu jak stan naszego zdrowia się pogarsza. Niestety prawdą jest to, że "jesteśmy tym, co jemy". Nie znam tej diety 36s i nawet nie będę szukała (póki co) nic na jej temat, ponieważ obecnie cieszę się spadkiem wagi i poprawą stanu zdrowia oraz samopoczucia będąc na diecie paleolitycznej. :)

Wiadomo też, że nie każda dieta działa na każdego, ale Drogie Panie i Panowie nie zapominajmy o tym, by uprawiać jakiś sport będąc na diecie, gdyż ruch pomoże nam nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale też będzie pewnego rodzaju barierą uniemożliwiającą powrót naszej starej wagi.

Niemniej jednak gorąco polecam dietę jaskiniowców. Wbrew pozorom nie trzeba szamać surowego mięsa i polować z dzidą. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad i powinno być lepiej. Zresztą widzę, że ladyDee znalazła polską stronkę odnośnie diety paleolitycznej. :)
"It's kind of fun to do the impossible." - Walt Disney
ptysia
Klapeczka
Klapeczka

Postprzez agnieszka.mloda » Śr cze 15, 2011 12:17 pm

a ja polecam smacznie dopasowaną. znaleziona w internecie, ale opiera się o podstawy Instytutu Żywności i Żywienia. dla mnie jest super. nie jestem głodna i na razie chudnę. od czasu do czasu sobie piszę do p. dietetyka i miłego pana trenera;-) dla mnie to na razie najlepsze rozwiązanie ze wszystkich jakie dotąd przeszłam.
agnieszka.mloda

Postprzez Kowal2 » Śr cze 15, 2011 10:33 pm

ladyDee napisał(a):A Kowal2 nie byłby sobą gdyby nie podważył czegoś :lol:

Bo jak zwykle tylko Kowal2 potrafi podać źródło lub sensownie wytłumaczyć ;) I wypowiada się w tematach, na których się zna w odróżnieniu do niektórych ;)

ladyDee napisał(a):Prawdę powiedziawszy jesteśmy w stanie określić co jedli nasi przodkowie, zresztą najlepiej należałoby zapytać jakiegoś specjalisty w tej dziedzinie - dlatego nie będę się sprzeczała, bo moim konikiem raczej jest coś innego niżeli antropologia.

Widzisz ,a ja na szczęście mam kontak z żywieniowcami na co dzień. Z antropologiem też miałem przyjemność obcować. Jedyne co możemy powiedzieć o diecie naszych przodków wynika z przypuszczeń oraz znalezionych narzędzi i głównie mówi się o zbieractwie jaj, traw itd,a z czasem polowania oraz rolnictwo.

Czy dieta ta nie jest zła? Wiesz czytałem niejedną ,a o tej można jedynie powiedzieć ,że ktoś chciał zarobić i zaczął pisać tak oczywiste rzeczy ,że należy jeść owoce i warzywa, unikać przetworzonej żywności ,że aż głupio się tutaj czymś podniecać.
Kowal2
Obcasik
Obcasik

Postprzez agnieszka.mloda » Pt cze 17, 2011 9:41 am

heheh

kowal2 dobrze gadacie;-)
agnieszka.mloda

Postprzez ptysia » Pn cze 20, 2011 2:22 pm

Kowal2 napisał(a): Czy dieta ta nie jest zła? Wiesz czytałem niejedną ,a o tej można jedynie powiedzieć ,że ktoś chciał zarobić i zaczął pisać tak oczywiste rzeczy ,że należy jeść owoce i warzywa, unikać przetworzonej żywności ,że aż głupio się tutaj czymś podniecać.

Wiesz... Jest masa diet, których zasady są logiczne dla każdego człowieka, ale sporo z tych diet ogranicza odchudzających do spożywania jedynie niektórych produktów. Pewne diety zakładają spożywanie żywności wysokoproteinowej - cała reszta jest pomijana. Ta dieta ma ten plus, że jest urozmaicona. Nie nakazuje przejścia na wegetarianizm czy też nie wymaga radykalnych zmian. Dodatkowo jest dosyć elastyczna, bo zezwala na spożywanie innych posiłków niż "paleo". De facto jest podzielona na 3 etapy. Pierwszy, gdzie możesz jeść 3 posiłki "otwarte (czyli nie związane z dietą) tygodniowo, później 2, aż dojdziesz do 1 takiego posiłku.

Poza tym nikt się tu niczym nie podnieca. Wiesz, może nie masz problemów z wagą. Ja też nie, ale to nie znaczy że inni nie chcieliby się czegoś dowiedzieć o tej nietypowej diecie będącej raczej sposobem na zdrowy styl życia niżeli samą dietą odchudzającą. :)

Co do źródeł. To mea culpa. Powinnam zamieścić jakiś odnośnik. Może nie jakaś czysto naukowa strona, ale zamieszczono na niej wyniki badań związanych z dietą paleo: http://thepaleodiet.com/published-research/

agnieszka.mloda napisał(a):heheh kowal2 dobrze gadacie;-)

Nie chcę się czepiać :], ale kilka postów wyżej to Ty się podniecałaś miłym panem trenerem i dietą znalezioną w necie, która podobno opiera się o podstawy Instytutu Żywności i Żywienia. Wiesz... Każdy tak może napisać o sporej liczbie diet.

agnieszka.mloda napisał(a):a ja polecam smacznie dopasowaną. znaleziona w internecie, ale opiera się o podstawy Instytutu Żywności i Żywienia. dla mnie jest super. nie jestem głodna i na razie chudnę. od czasu do czasu sobie piszę do p. dietetyka i miłego pana trenera;-) dla mnie to na razie najlepsze rozwiązanie ze wszystkich jakie dotąd przeszłam.

Po diecie paleolitycznej też nie czujesz głodu. Nie potrzebujesz trenera, no chyba że faktycznie nie potrafisz się zmobilizować by ruszyć tyłek i chociażby pobiegać :) Poza tym, każdy chwali to, co mu pomogło, a krytykuje resztę - nawet nie mając zielonego pojęcia o podstawowych zasadach. :>
"It's kind of fun to do the impossible." - Walt Disney
ptysia
Klapeczka
Klapeczka

Następna strona

Powrót do Odchudzanie i dieta