drzewko bonsai

Jak poradzić sobie z remontem, co zrobić żeby nasze mieszkanie stało się odzwierciedleniem tego jakie jesteśmy.

Moderatorzy: Kowal2, Figa

Postprzez evka35 » Wt paź 05, 2010 3:03 pm

A powiedźcie mi gdzie można kupić takie drzewko i ile kosztuje?? Bo mojemu kochanemu się marzy.. niedługo ma urodziny więc może :D
evka35

Postprzez aluta » Pn paź 18, 2010 11:21 am

Mnie sie bardzo podobają takie drzewka, można je kupić po przystępnej cenie w rożnych supermarketach. Ja miałam kiedyś takie drzewko, ale szybko mi umarło. nie wiem do tej pory co nie tak z nim robiłam. Czytałam trochę na ten temat i starałam się wszystko robić zgonie z zaleceniami, ale po kilku miesiącach zaczęło tracić liście i uschło mimo podlewania...
aluta
Klapeczka
Klapeczka

Postprzez eBoska » Pn paź 18, 2010 8:29 pm

Ja mialam dosc dlugo jedno takie drzewko dostalam je od mojej cioci w prezencie ale wyjezdzalam na weekendy na studia i jednego razu ktos zapomnial je podlac;/ jak przyjechalam juz nie bylam w stanie odratowac ...niestety tez mi sie nie powiodlo....
sukces musi ziscic sie w glowie, a potem dopiero w zyciu
eBoska
Szpileczka
Szpileczka

Postprzez kinka » Pt paź 22, 2010 11:22 am

Bonsai faktycznie wymagają dużo pracy i nie łudźmy się ,że drzewko zakupione w supermarkecie czy w innym miejscu bez żadnego wysiłku z naszej strony będzie cały czas tak samo ładne. To żywa roślina i cały czas rośnie, trzeba ją nadal przycinać, formować. Jeśli naszym bonsai jest buk, sosna lub inne drzewko musimy pamiętać że potrzebuje ono okresu spoczynku jak normalne drzewo, czyli chłodu i minimalnego podlewania. Inaczej jest z roślinami pokojowymi jak fikusy czy grubosze. Teraz jest dużo książek i w necie informacji na temat pielęgnacji bonsai. Życzę cierpliwości i wspaniałych okazów.
kinka

Postprzez jagoda4 » So paź 23, 2010 9:41 am

Kiedyś zastanawiałam się nad bonsai ale doszłam do wniosku,że chyba za dużo cierpliwości potrzebuj.Rośnie bardzo wolno i marnieje z niewiadomych często przyczyn,Wygląda za to przepięknie.
jagoda4
Obcasik
Obcasik

Postprzez Marika250 » Wt lis 02, 2010 3:26 pm

Mi też bardzo się podobają te drzewka, ale wiem, że ich pielęgnacja nie jest łatwa. Raczej nie dla mnie, ponieważ nie mam ręki do roślin.
Marika250
Bucik
Bucik

Re: drzewko bonsai

Postprzez sadzonka » So lis 27, 2010 8:40 pm

bonsai są piękne ale i trudne w pielęgnacji.poza tym to też sporo kosztuje...
"Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? " A.Einstein
sadzonka
Klapeczka
Klapeczka

Postprzez Caya Design » Wt sty 18, 2011 7:33 pm

Drzewko bonsai jest fajną ozdobą wnętrza, zwłaszcza w stylu dalekowschodnim: japońskim, chińskim. Jednak jest trudne w hodowaniu. Nawet jeśli zakupimy sobie nawet spore drzewko i właściwie o nie dbamy to po roku może nam zmarnieć i można już go nie odratować. Trzeba dużo na temat hodowli takiego drzewka wiedzieć aby na nie się zdecydować. Najłatwiejszym gatunkiem do hodowania jest ficus. Nawet zimom nie opadają mu liście, szybko rośnie. :)
Caya Design

Postprzez loulou » Pt wrz 02, 2011 10:34 am

sadzonka napisał(a):bonsai są piękne ale i trudne w pielęgnacji.poza tym to też sporo kosztuje...

No właśnie.... Takie dobre drzewko kosztuje majątek. A te tanie szybko padają i nie są juz takie piękne. Mnie właśnie takie tanie zdechło....
Ale trzeba miec mnóstwo czasu i energii żeby je pielęgnować. Załamuje mnie to przycinanie korzeni. Generalnie - jak ktoś nie ma ręki do ogrodnictwa, to bonsai jest nie dla niego... onas
loulou
Bucik
Bucik

Postprzez justy » Śr lis 23, 2011 6:45 am

bardzo bardzo mi się podobają, mają w sobie elegancję i piękno. jednakże nie jestem w stanie uporac się z wymaganiami takiego drzewka i moje dwie próby skończyły sie smiercią roslinek po paru tygodniach.
justy
Bucik
Bucik

Postprzez scarlett_j » So sty 21, 2012 6:50 pm

Szkoda gadać dziewczyny, miałam trzy i trzy mi zwiędły :(( Teraz mam storczyka, zobaczymy ile pożyje. :roll:
scarlett_j
Klapeczka
Klapeczka

Poprzednia strona

Powrót do Jak upiększyć mieszkanie