Nadmierne owłosienie

Jak dbamy o własne zdrowie. Profilaktyka zdrowia. Porozmawiajmy o zdrowiu, naszych piersiach, antykoncepcji i leczeniu schorzeń.

Moderatorzy: Kowal2, Figa

Postprzez Serrafina » Pn lip 16, 2007 2:07 pm

Co do włosków przy biuście - jeśli to kilka sztuk wokół brodawek - pensetka. Jeśli dużo i zaczynają pojawiać się na klatce - niestety hormony. :(
Łatwiej zakochać się, nie kochając, niż odkochać, kiedy się kocha.
Serrafina
Obcasik
Obcasik

Re: Nadmierne owłosienie- BEZ PANIKI

Postprzez suszka20 » Pn lip 16, 2007 6:24 pm

Unnamed napisał(a):Mam wielki problem - nagle nad wargą zaczęły mi się pojawiać z dwóch stron ciemne włosy (niby nie są widoczne, ale czuję, że będzie ich coraz więcej), poza tym zauważyłam u siebie na razie nie widocznego, ale dość długiego włosa na brodzie! Jestem kobietą i przeraża mnie to nadmierne owłosienie, zaczynam wpadać w depresję, a na razie nie mogę iść do lekarza - czy jest na to jakaś rada? Boję się, że jesli zacznę to depilować, to to się powiększy i urośnie mi broda i wąsy (w sumie już rośnie! ). Pomocy. Poza tym zaczyna mnie to swędzieć...Jak to leczyć, jak szybko to rośnie i co z tym zrobić?

Na problemy z owlosieniem jest juz wiele sposobow. Ja wlasciwie nie cierpię na tę dolegliwość ale chyba powinnam sie podzielic swoimi wrazeniami zwiazanymi z laserowym usuwaniem wloskow. Chodzilam na zabiegi usuwania owłosienia pod pachami. Naprawde rezultat jest swietny ale musze przyznac, ze w moim przypadku potrzebowalam ich aż osmiu, ale z tego co wiem to zalezy jeszcze od osob, niektóre po trzech były zadowolone. Poza tym mnie bolało ponieważ skóra pod pachami jest bardzo wrażliwa, a każdy ma inna wrażliwość na ból. Myślę, że w przypadku twarzy by to nie bolało. Zabiegi nie są drogie jeśli pomyślisz o życiu z narzekaniem na wąski;-).. Poza tym są zniżki np. dla studentów lub jeżeli tych zabiegów jest więcej to cena idzie w dół. Najlepiej robić takie zabiegi w klinice, gdzie pracują lekarze, poza tym wspominałaś, że to swędzi więc myślę, że taka konsultacja by się przydała. Kosmetyczki odradzam. A łatwiejszy, chociaż nie wiem czy tańszy sposób to plastry do twarzy, uważam, że po to są stworzone aby je używać w razie potrzeby. Tylko, że włoski odrastają a po zabiegu laserowym nie.. Przynajmniej przez dłuższy czas nie, nie wiem czy na zawsze bo laser tak długo nie istnieje by powiedzieć, że włosków można się pozbyć na całe życie. Radzę poszukać takich miejsc gdzieś blisko twojego miejsca zamieszkania. Ja znalazłam w internecie, porównałam ceny i wybrałam najtańszą opcję ale nie zawsze najtańsza jest najlepsza. Pozdro
It's nice to be important but it's more important to be nice..
suszka20

Re: Nadmierne owłosienie- BEZ PANIKI

Postprzez suszka20 » Pn lip 16, 2007 6:25 pm

Unnamed napisał(a):Mam wielki problem - nagle nad wargą zaczęły mi się pojawiać z dwóch stron ciemne włosy (niby nie są widoczne, ale czuję, że będzie ich coraz więcej), poza tym zauważyłam u siebie na razie nie widocznego, ale dość długiego włosa na brodzie! Jestem kobietą i przeraża mnie to nadmierne owłosienie, zaczynam wpadać w depresję, a na razie nie mogę iść do lekarza - czy jest na to jakaś rada? Boję się, że jesli zacznę to depilować, to to się powiększy i urośnie mi broda i wąsy (w sumie już rośnie! ). Pomocy. Poza tym zaczyna mnie to swędzieć...Jak to leczyć, jak szybko to rośnie i co z tym zrobić?

Na problemy z owlosieniem jest juz wiele sposobow. Ja wlasciwie nie cierpię na tę dolegliwość ale chyba powinnam sie podzielic swoimi wrazeniami zwiazanymi z laserowym usuwaniem wloskow. Chodzilam na zabiegi usuwania owłosienia pod pachami. Naprawde rezultat jest swietny ale musze przyznac, ze w moim przypadku potrzebowalam ich aż osmiu, ale z tego co wiem to zalezy jeszcze od osob, niektóre po trzech były zadowolone. Poza tym mnie bolało ponieważ skóra pod pachami jest bardzo wrażliwa, a każdy ma inna wrażliwość na ból. Myślę, że w przypadku twarzy by to nie bolało. Zabiegi nie są drogie jeśli pomyślisz o życiu z narzekaniem na wąski;-).. Poza tym są zniżki np. dla studentów lub jeżeli tych zabiegów jest więcej to cena idzie w dół. Najlepiej robić takie zabiegi w klinice, gdzie pracują lekarze, poza tym wspominałaś, że to swędzi więc myślę, że taka konsultacja by się przydała. Kosmetyczki odradzam. A łatwiejszy, chociaż nie wiem czy tańszy sposób to plastry do twarzy, uważam, że po to są stworzone aby je używać w razie potrzeby. Tylko, że włoski odrastają a po zabiegu laserowym nie.. Przynajmniej przez dłuższy czas nie, nie wiem czy na zawsze bo laser tak długo nie istnieje by powiedzieć, że włosków można się pozbyć na całe życie. Radzę poszukać takich miejsc gdzieś blisko twojego miejsca zamieszkania. Ja znalazłam w internecie, porównałam ceny i wybrałam najtańszą opcję ale nie zawsze najtańsza jest najlepsza. Pozdro :wink:
suszka20

Postprzez Serrafina » Wt lip 17, 2007 11:30 am

To jakie są ceny tego laserowego usuwania?
Serrafina
Obcasik
Obcasik

Postprzez Serrafina » Wt lip 17, 2007 11:36 am

oto już wiem...

Usuwanie owłosienia (depilacja laserowa):

http://www.laser-medica.szczecin.pl/cen ... -laserowe/
Serrafina
Obcasik
Obcasik

Postprzez Serrafina » Wt lip 17, 2007 11:41 am

A tu inna klinika, dla porównania...

http://www.artmedia.pl/depilacja-laserowa.htm

tak czy siak parę setek niestety... i pomyśleć że to 3-5 zabiegów. Ale czy to naprawdę jest tak, że nic nie odrasta?
Serrafina
Obcasik
Obcasik

Postprzez xyz » Wt lip 17, 2007 12:56 pm

wczoraj na discowery był program o kobietach które miały hopla na punkcie depilacji, ale było tez o takich które miały z tym na prawdę wielki problem,.
3 bohaterki katowały się woskiem pod pachami, pod nosem, na brodzie, na rękach, na plecach, na brzuchu, na piersiach, pod brwiami i nad na następny dzień skubały się pęsetką, mimo, iż nic im nie zdążyło jeszcze odrosnąć. rano przed wyjściem z domu wstawały godzinę wcześniej i maszynką jednorazówka "smerały" się po calutkim ciele.
Te dziewczyny miały kompleks na tym punkcie.

Była też dziewczyna której rosła broda. Miała twardy zarost, nie czuła się kobieco. Wąsy, broda - zmora. W przed dzień ślubu poddała się depilacji woskiem. Nie pokazano jej twarzy bo się wstydziła.

Pokazywano też zabiegi laserowego usuwania owłosienia, na gorący wosk.
dziewczyny płakały z bólu a za tydzien - dwa przychodziły na kolejne "woskowanie"
kocham cie moje kochanie , kocham cie i tak juz zostanie...
xyz
Super obcasik
Super obcasik

depilacja laserowa

Postprzez suszka20 » Wt lip 17, 2007 3:45 pm

Ja robiłam sobie zabiegi w Ars medice,
depilacjalaserowa.lublin.pl
ale wydaje mi sie, że w innych miastach Ars medica ma również swoje oddziały.
pozdrawiam
suszka20

Postprzez Sandy » Pn wrz 10, 2007 10:47 am

ja chodzilam do kosmetyczki i usowalam wasik goracym woskiem.
zabieg nie nalezy do najprzyjemniejszych ale nie boli tak bardzo i utrzymuje sie przez 1,5 do 2 m-cy.wloski odrastaja slabsze i jest ich mniej :)
zabieg taki kosztuje (przynajmniej u mojej babki) 10zl
ObrazekObrazek
Sandy
Szpileczka
Szpileczka

Postprzez Czerwona » Pn wrz 10, 2007 11:59 am

Sandy napisał(a):ja chodzilam do kosmetyczki i usowalam wasik goracym woskiem.
zabieg nie nalezy do najprzyjemniejszych ale nie boli tak bardzo i utrzymuje sie przez 1,5 do 2 m-cy.wloski odrastaja slabsze i jest ich mniej :)
zabieg taki kosztuje (przynajmniej u mojej babki) 10zl

Moja mama tez kiedys poszla do kosmetyczki by usunac wasik i po tym zabiegu miala czerwona piekaca skore nad ustami:P Ja bym sie bala tam woskiem depilowac :shock:
Obrazek
Kiedy nie ma Cię, nie ma trochę mnie
Razem dopełniamy się, zwykle nie jest źle....
kC. M ;*
Obrazek
Czerwona
Obcasik
Obcasik

Postprzez asiek » Pn wrz 10, 2007 1:34 pm

mi moje włoski czasami przeszkadzają (mimo, że tylko chyba ja je widzę :D), ale na wosk też bym się nie zdecydowała. z moją wrażliwą skórą! łoj :?
W pogoni za idealną miłością możemy przegapić Tą najpiękniejszą ...
asiek
Szpileczka
Szpileczka

Postprzez Julia23 » Śr paź 17, 2007 11:49 am

cześć Wam :-)
Otóż ja też tak zaczęłam dojrzewać wystraszyłam się moich włosków tych czarnych i do tego grubych. Były wszędzie, na brodzie, wokół sutek, pod pachami, między piersiami a nawet na udach i pod pośladkami. Wystraszona poszłam do endokrynologa i doktor powiedizała mi, ze to stan normalny, że mogę się depilować, ale ja jestem raczej leniwa. I tak sobie tą sprawę olałam. Jedynie depiluję sie pod pachami, na łydkach i w okolicach bikini. A mojemu chłopakowi nie przeszkadza moje owłosienie. Nawet mówi, ze mam takie fajne owłosienie na udkach, ze takie mam delikatne nie drażniące włoski. Więc trochę pozytywizmu i dbania o siebie, ale bez przesady. z życia trzeba korzystać rozsądnie. :->
Jestem Julia:-) poszukuję ciepła i radości. Lubię przyrodę i zwierzątka. Buziaczki :-]
Julia23
Szpileczka
Szpileczka

Postprzez autumn » Śr paź 29, 2008 1:23 pm

a jest jakis sposob na rozjasnienie tych wloskow?
autumn

Postprzez devilia » Cz paź 14, 2010 8:41 pm

można spróbować rozjaśnić wodą utlenioną, albo roztworem amoniaku. Oczywiście najlepiej najpierw spróbować na jakimś mało widocznym miejscu. Kosmetyczka pewnie jest wystarczająca jak włosków jest mało. Jak robi się ich więcej, to warto już się udać do endokrynologa. Powinien zrobić badania i coś przepisać. Niekoniecznie musi się kończyć na hormonach. Można dostać jakąś maść do stosowania miejscowego.
devilia
Klapeczka
Klapeczka

Postprzez ania90 » So lis 06, 2010 9:54 pm

Widzę, że rozmowa była prowadzona dosyć dawno, ale właśnie szukałam trochę informacji na ten temat. Gadałam z koleżankami trochę i popytałam mojej kosmetyczki. :wink: A ona mi zdecydowanie poleciła laserowe usuwanie owłosienia. Mają tam w gabinecie laser najlepszy w Polsce z chłodzeniem, więc nic nie boli tak jak wosk czy inne :D I dowiedziałam si że w poniedziałek 8.11 jest mega promocja, wiec stwierdziłam że wam powiem. Ponoć już po 3-4 zabiegach nie ma po włoskach praktycznie śladu, z dowolnego miejsca. Jeden zabieg tego dnia kosztuje o połowe taniej niż normalnie. Kto zainteresowany to niech wejdzie na stronę 'GABINETY ASPAZJA' :wink: Ja idę bo drugi raz taka promocja może się nie trafić :!:
ania90

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kobieta i zdrowie