Uczulenie na metal

Na co mamy alergię, czy to alergia czy uczulenie? czym się różni, czy jest to choroba dziedziczna?

Moderatorzy: Kowal2, Figa, eta

Uczulenie na metal

Postprzez Lady_Pink » So cze 09, 2007 1:59 pm

Nie dawno odkryłam że uczula mnie klamra paska do spodni i czasami kolczyki, jak to możliwe że stało się to tak nagle z dnia na dzień, kiedy wcześniej tego nie miałam? jak sobie z tym radzić?
Lady_Pink
Bucik
Bucik

Postprzez peronowa mysz » So cze 09, 2007 8:37 pm

No niestety alergia pojawia się od tak. A jak sobie radzić? Iść do alergologa...
peronowa mysz
Szpileczka
Szpileczka

Postprzez Lady_Pink » So cze 09, 2007 10:01 pm

Miałam nadzieję na jakieś domowe sposoby ( nie znoszę lekarzy) ;p
Lady_Pink
Bucik
Bucik

Postprzez Figa » N cze 17, 2007 12:14 am

Zapewne Lady.... masz uczulenie na nikiel, wystarczy nie uzywać tego typu rzeczy i jeszce nie jesc masmiksow i innych mieszanek (katalizatorem jest nikiel) czyli ciast, siastek, ciasteczek kupionych w cukierniach jak i pomidorów bo mają również dość dużo
No i pranie.polecam jakis delikatny proszek dla dzieci........
I koniecznie zrób testy
Figa
Site Admin
Site Admin

Postprzez Avicularia » N lip 29, 2007 5:23 pm

Dokładnie, Figa ma rację!
Trzeba bardzo uważać na biżuterie i metalowe paski bo zawieraja alergenny nikiel. Moj kolega tez jest uczulony na nikiel i od paska zaraz dostawał czerwonych pręg na brzuchu, tak samo zreszta od zegarka.
Pozostają Ci paski z materiału i kolczyki ze szlachetnych metali o najwyższych próbach :wink:
Nie jedz owoców z puszek, pozbądź sie metalowych plomb i takie tam.
Zmartwie Cie, ale bardzo dużo kolorowych kosmetyków zawiera cała tablicę Mendelejewa i też może uczulać. Jeśli będziesz chciała jakieś produkty dla alergików odezwij sie na privie. A najlepiej zrób sobie badania na poziom toksyn i metali ciężkich w organizmie. Potem można zastosować specjalne plastry detoxykacyjne i zrobic sobie małą kuracje oczyszczającą organizm.
Oby Ci to pomogło :)
Pro bono feminae
Avicularia

Postprzez MARTA21 » Wt lip 31, 2007 6:57 pm

PROSZE O PORADE
MNIE OD NIEDAWNA UCZULAJA NIE TYLKO KOLCZYKI CZY PASEK OD SPODNI ALE TAKZE MALE GUZICZKI OD SPODNI JEANSOWYCH NA PIODRACH A TAKZE KUZIK OD ROZPORKA! CZY JEST JAKAS DOBRA MASC NA TO?BO CO ZAŁOZE SPODNIE TO MNIE TO SWEDZI I POJAWIAJA SIE TAKIE JAKBY KROSTKI
MARTA21

Postprzez Venus » Śr sie 01, 2007 7:23 pm

teba patrzec z czego sa te tworzywa wykonane i ich unikac,a najlepiej by jednoznacznie wskazac ,czego sie wystrtzegac zrobic sobie testy.
Venus
Obcasik
Obcasik

Postprzez Sandy » Wt sie 21, 2007 9:00 am

:evil: blee ja mam ten problem juz od kilku lat ale nigdy czasu zeby pojsc do lekarza.teraz musze to zrobic bo pojawily mi sie blizny na brzuchu od drapania tych krostek,zeby tylko nie bylo gorzej :shock:
Sandy
Szpileczka
Szpileczka

Postprzez Katie » Wt lip 22, 2008 3:28 pm

MOja znajoma pracowała w banku, w kasie ale musiała odejść bo dostawała uczulenia raz od metalu - monet, dwa do banknotów, ponoć niektórych uczula farba drukarska, w nadmiarze rzecz jasna. Na codzień nie ma objawów.
Katie
Obcasik
Obcasik

Postprzez Małgoś » Cz paź 23, 2008 9:07 pm

Ja mam ten sam problem, bardzo szytbko mi wyskakuje uczulenie i znika długo....kolczyki i inną biżuterię można mieć szlachetną.

Z klamrą od paska czy guzikiem nie jest tak łatwo, ja sobie poradziłam tak- nakładam na tą część guzika bezbarwny lakier do paznokci i do puki się nie zetrze to jest dobrze:)

Co do tych masmiksów to nigdy o tym nie słyszałam...jak się objawia kontakt z niklem w jedzeniu :?:
Mów ciszej, mów szeptem...niech twój glos nie zamienia się w krzyk, gdyż wówczas mógł by zniszczyć to, co nieraz ginie nawet od westchnienia...
Małgoś

Postprzez shiva » Pt cze 26, 2009 11:44 am

ja równiez od paru lat jestem uczulona, powiem krótko idzie sie przyzwyczaic. nigdy nie mialam problemow z jedzeniem czegokolwiek w puszkach, czy masmixów..(?) nie zaówazyłam u siebie zadnych zmian. Niestety tak jak wczesniej ktos pisał klamry guziki i metalowa bizuteria to horror. Wystarczy godzina z czyms takim i pojawiaja sie male swedzace krostki.
Obrazek
shiva
Bucik
Bucik

Postprzez Ania1717 » Śr lip 29, 2009 7:52 pm

Cześć... Tez jestem uczulona na metal.. :( Alergolog mi powiedział że norma alergenów wynosi 100 a ja mam 300 :cry: W moim przypadku nie występują krostki lecz obrzęki. Jeśli mam dłuższy bezpośredni kontakt z metalem to po około godziny występuje obrzęk, ale nie tego miejsca które ma kontakt z metalem lecz twarzy... Najczęściej mam podpuchnięte oczy, wargi lub nos... Czy wie ktoś może czy taka alergia kiedyś ustępuje?? Czy jest możliwość wyleczenia tego???
Ania1717

Postprzez shiva » Cz lip 30, 2009 11:46 am

Hmm ciezki przypadek. Słyszałam o odczuleniach ale strasznie długo to trwa.
Obrazek
shiva
Bucik
Bucik

Postprzez Ania1717 » Pt lip 31, 2009 2:14 pm

Słyszałam, że na alergię kontaktową niema odczulenia.... Czy to prawda???
Ania1717

Powrót do Alergia