Bez chleba i ziemniaków?

Jak możemy pomóc sobie w odchudzaniu i diecie. Jak walczyć z tymi przypadłościami. Porady na ten temat.

Moderatorzy: Kowal2, Figa

Bez chleba i ziemniaków?

Postprzez april91 » Cz gru 06, 2007 10:58 pm

Znajoma od września nie je chleba i ziemniaków i ekstremalnie schudła! Spróbowałam chyba przez 4 dni i też widziałam poprawę, lepiej się czułam, lżej... Jednak ostatnio mam problem z kontrolowaniem siebie i widać skutki uboczne. :P Czy w chlebie i ziemniakach są jakieś niezbędne dla organizmu substancje odżywcze? Jeśli tak, to czym można to zastąpić?
april91
Klapeczka
Klapeczka

Postprzez abi » Cz gru 06, 2007 11:12 pm

w zwykłym białym pieczywie i ziemniakach nie ma nic szczególnego. Ziemniaki zastąp ryżem, a bułki pieczywem razowym
Bywa, że człowiek przytuliłby się chociaż do jeża...
abi
Super obcasik
Super obcasik

Postprzez april91 » Cz gru 06, 2007 11:39 pm

Skoro tak, to fajnie. Będę miała większą motywację. :)
april91
Klapeczka
Klapeczka

Postprzez karolincio » Pn gru 10, 2007 6:34 pm

Wybieraj to co pełnoziarniste i nieoczyszczone. Dostarczasz w ten sposób błonnik, który jest bardzo ważny w odchudzaniu
Obrazek
karolincio

Postprzez kikutek » Wt gru 11, 2007 5:22 pm

Nie powinno rezygnowac z zadnej z grup produktów. Tak jak pisza dziewczyny wyzej- wystarczyjesc mniej ziemniaków a pieczywo razowe, z ziarnami. Moja koleżanka zrezygnowała kompletnie z tłuszczów np. nie jadła masła(a ono ma naprawdę cała masę witamin) schudła, ale pogorszyl jej sie wzrok, przerzedziły włosy, skóra zrobila sie sucha.
Ada to nie wypada, tak byc nie może trudna rada...;P
kikutek

Postprzez estera » Śr gru 12, 2007 8:04 pm

ja niestety przepadam ze chlebem, ale staram sie decydowac na zdrowsza i mniej kaloryczna wersje. tzn. jem tylko pelnoziarniste a maslo zastapilam margaryna flora. wiec jem wlasciwie krolewskie sniadania:)
estera
Bucik
Bucik

Postprzez Jovita » Cz gru 20, 2007 1:20 pm

nie jje chleba ... w sumie chleb jest zbedny ale niekoniecznie , nalezy unikac bialego pieczywa a zastapic je ciemnym (zawiera wiele skladnikow odzywczych oraz blonnik, slicznie oproznia nasze jelita) , po prostu zamien biale pieczywo na pelnoziarniste!!

co do ziemniakow top zawieraja mangan i potas ale lepiej jest zamienic je na ryz badz kasze , ziemniaki zawieraja skladniki odzywcze ktore mozna latwo znalezc w innych podsatwowych produktach.
Mam gdzies co mowia inni ludzie zyje wlasnym zyciem
Jovita
Szpileczka
Szpileczka

Postprzez zuza_130 » Śr gru 26, 2007 2:24 pm

z ziemniaczkow to mozna bez problemu zrezygnowac:)
http://forum.szczuplej.pl/ <== Podyskutuj o tym, jak wyszczupleć. Wszystkie palące Cię problemy i trapiące kwestie.
zuza_130
Szpileczka
Szpileczka

Powrót do Odchudzanie i dieta