zupa w lodówce - ile może stać?

Fajne przepisy. Ciekawostki z kuchni różnych krajów i nasza tradycyjna kuchnia.

Moderatorzy: Kowal2, Figa

zupa w lodówce - ile może stać?

Postprzez kotka » Śr sie 20, 2008 8:30 pm

Może temat jest śmieszny, ale jestem ciekawa, ale - wg Was - może stać w lodówce zupa tak, żeby nadawała się do jedzenia? Czy jest to zależne od zupy? Mój chłopak uważa, że po dwóch dniach trzeba już ją wylać, u mnie w domu się tak nigdy nie robiło.. :) A jak Wy robicie?
kotka

Postprzez WarnGirl » Śr sie 20, 2008 11:07 pm

U mnie zawsze zostaje troche zupy z obiadu i chowamy ją do lodówki(bo ja mam wtedy na drugi dzień-zupy to jedyny obiad przy którym nie wybrzydzam ;) ).Czasem sobie taka reztunia dłużej posiedzi w lodówce,a ja ją i tak zjadam ze smakiem :) myślę,że może stać kilka dni...tak do 4 max,bo potem to chyba sie psuje czy coś...? ;) (nie jestem obeznana za bardzo w kuchennych pieleszach...tak z obserwacji piszę ;) )
Poczucie humoru dobrze amortyzuje życiowe wstrząsy :)
WarnGirl
Super obcasik
Super obcasik

Postprzez Mi » Cz sie 21, 2008 12:17 am

A ja po prostu pierwsze to oglądam i wącham, jeśli ok to próbuję maleńką dawkę, jeśli ok to większą i jeśli wszystko wydaje się w porządku to podgrzewam. Jakby była skwaszona to wówczas się troch pieni. Nie przejmuję się tym jeśli byłaby nawet lekko podkwaszona a nie czułabym tego i mnie by smakowała. Przecież to chyba nie trucizna. Tak więc nie mam wyznacznika co do ilości dni. Z resztą wydaje mi się że zależy to od zupy- np. zabielane mogą się szybciej psuć, rosół zawsze utrzymuje się długo. Inaczej też sprawa wygląda w zimie a inaczej w lecie. W lecie to moment zupa się kwasi, nawet w lodówce. Tak więc ciężko określić ważność zupy.
Mam wielką ambicję, by umrzeć z wyczerpania, a nie z nudy.
Mi
Szpileczka
Szpileczka

Postprzez charlize » Wt sty 26, 2010 1:03 pm

Ciężko jednoznacznie powiedzieć jak długo zupa może stać, jednak u mnie zazwyczaj dłużej niż 3 dni zupy nie trzyma się w lodówce. Przed odgrzaniem i zjedzeniem zupy warto ją powąchać i spróbować czy nie jest kwaśna i nie śmierdzi. Jeśli nie to można śmiało jeść :-)
charlize
Szpileczka
Szpileczka

Postprzez Fenris » Cz sty 28, 2010 3:56 am

W akademiku i miesiąc, potem tylko kożuszek zdjąć i można jeść: wink :<żart>

A tak poważnie, to około 3-4 dni. Zupa też może kwaśnieć, jak wygląda bardzo podejrzanie, albo smakuje dziwnie, lepiej nie ryzykować.
Fenris
Obcasik
Obcasik

Postprzez szaloona » Cz sty 28, 2010 4:46 pm

Moim zdaniem to jest chyba indywidualna sprawa każdej zupy;) taki mały żarcik. Ale moim zdaniem taka zupa może stać w lodówce maksymalnie trzy dni;) Moim zdaniem najkrócej może stać w lodówce rosół. Mimo, że jest w chłodzie lubi szybko się popsuć;/
szaloona
Szpileczka
Szpileczka

Powrót do Kuchnia