kosmetyki alergików

Na co mamy alergię, czy to alergia czy uczulenie? czym się różni, czy jest to choroba dziedziczna?

Moderatorzy: Kowal2, Figa, eta

kosmetyki alergików

Postprzez Wiera » Wt paź 21, 2008 11:58 am

Znacie jakieś dobre kosmetyki dla alergików? Ostatnio zauważyłam u siebie dziwne zaczerwienienia na twarzy, troche piekące i krostki wokół oczu. Podejrzewam, ze mam uczulenie na pewien krem :(
Jakie kosmetyki są dobre na ukojenie takich niespodzianek?
Wiera
Klapeczka
Klapeczka

Postprzez buba » Wt paź 21, 2008 8:46 pm

Moja skóra najlepiej sie "ukaja" effaclarem la roche posay. Mają taki genialny micearny preparat do oczyszczania twarzy, po którym mam buźkę jak... kremy tez są bardzo ok, na pewno nie zatykają porów i przynajmniej u mnie nie wywołują podrażnień. Może po prostu wybierz się do apteki i poproś o próbkę, jak ci podpasuje, to sobie kupisz.
buba

Postprzez manja » Śr paź 22, 2008 8:54 pm

No proszę, a ja dzisiaj po pracy byłam w aptece i pani farmaceutka polecała mi tą serię la roche posay i że można w ich konkursie nagrody różne wygrać. No wzięłam próbkę i zobaczę, jakie będą efekty.
manja

Postprzez Mesalka » Pn lis 03, 2008 11:31 pm

To zależy jak mocna ta alergia. Moją córkę smaruję na przykład tylko emolium.
Mesalka
Klapeczka
Klapeczka

Postprzez barbara987 » Pt maja 22, 2009 4:01 pm

Może poradź się dermatologa, lub alergologa co jest przyczyną uczulenia Na wszelki wypadek, używaj delikatnych kosmetyków, które nie uczulają.
Mi pani w aptece poleciała nieuczulające kosmetyki, które złagodziły swędzenie. do całego ciała jak i na twarz używałam odzywki nanobase, która działa leczniczo. naprawdę skóra mi się zagoiła. te kosmetyki z apteki, dla mnie jak Vichy tylko o połowę taniej
Barbara35
barbara987

Postprzez Madzior86 » Pt sie 07, 2009 10:50 am

Jeśli ktoś tak samo jak ja ma uczulenie na proszek do prania i płyn do płukania tkanin to polecam taką kule piorącą ( ja mam firmy Eco World) . Nie dość że oszczędzam na proszku to w końcu nie biorę codziennie tabletek. Naprawdę polecam taka kulę!
Madzior86

Postprzez martyna1 » Pt sie 07, 2009 11:15 am

Myślę, że kosmetyki z serii AA jest całkiem niezła i cenowo daje radę.
martyna1
Szpileczka
Szpileczka

Postprzez szaloona » So wrz 26, 2009 2:56 pm

Przede wszystkim alergik powinien używać kosmetyków na bazie naturalnych składników, które nie powodują uczuleń. Sama jestem alergiczką i wiem jak trudno dobrać dobre kosmetyki, które Cię nie uczulają. Zdarzyło mi się parę razy po kosmetykach dostać wysypki i to było okropne. Teraz większość kosmetyków kupuję w Mydlarni u Franciszka. Są wykonane z naturalnych składników i mają certyfikat ECOCERT, dlatego ich ufam. Jeśli masz problem z doborem kosmetyków, wejdź do nich na stronę i zobacz co oferują i może pośród ich oferty znajdziesz coś dla siebie.
szaloona
Szpileczka
Szpileczka

Re: kosmetyki alergików

Postprzez lady_ann » So kwi 30, 2011 1:14 pm

Ja miałam taki problem u mojego synka, nie dość, że biedaczek miał od urodzenia suchą skórę, to do tego po jaki kosmetyk bym nie sięgnęła to uczulenie dostawał. Okazało się, że możemy tylko hypoalergicznych dermokosmetyków używać, bo te drogeryjne kremy i balsamy w ogóle się nie sprawdziły.
lady_ann

Re:

Postprzez jagoda4 » Pn maja 02, 2011 10:15 am

szaloona napisał(a):Przede wszystkim alergik powinien używać kosmetyków na bazie naturalnych składników, które nie powodują uczuleń. Sama jestem alergiczką i wiem jak trudno dobrać dobre kosmetyki, które Cię nie uczulają. Zdarzyło mi się parę razy po kosmetykach dostać wysypki i to było okropne. Teraz większość kosmetyków kupuję w Mydlarni u Franciszka. Są wykonane z naturalnych składników i mają certyfikat ECOCERT, dlatego ich ufam. Jeśli masz problem z doborem kosmetyków, wejdź do nich na stronę i zobacz co oferują i może pośród ich oferty znajdziesz coś dla siebie.

Zgadzam się z tobą,ale z tymi naturalnymi składnikami też trzeba uważać.Niektóre również uczulają.Niestety najpewniejszym sposobem jest testowanie próbek,jeśli drogo kosztują.
Jeśli nie,to mam zapas do stóp:)

http://antytarot.blogspot.com/
jagoda4
Obcasik
Obcasik

Postprzez lady_ann » Pt maja 20, 2011 4:53 pm

To fakt. Próbki są najlepszym wyjściem z sytuacji, kiedy się szuka w dobrych i drogich kosmetykach tego właściwego dla siebie. Ja tak trafiłam właśnie na krem i balsam zmiękczająco nawilżający A-Dermy dla synka. Jest tylko jedno ale... trzeba tych próbek wydębić sporo, żeby móc się zorientować czy rzeczywiście skutkują, bo nawet przy najlepszych kosmetykach to kilka razy trzeba ich użyć, żeby móc mówić o ich skuteczności.
lady_ann

Postprzez vitanatura » Wt sie 02, 2011 6:44 pm

Kosmetyki ręcznie wyrabiane dla alergików można kupić u nas (mydła, kremy, serum nawilżające), na pewno są naturalne, co widać już po pierwszym użyciu, co najważniejsze nie uczulają i co nie mniej ważne pielęgnują i nawilżają. Powstają dla osób ze skórą problematyczną, delikatną, suchą, normalną lub przetłuszczoną. Można dobrać według potrzeb zestaw ziół i olejów. Zapraszamy
kontakt: vitanatura@wp.pl
vitanatura

Postprzez jagoda4 » Pt sie 05, 2011 11:42 am

Nie jestem ekspertem,ale alergia ponoć potrafi się pojawiać i znikać.Ja szczególnie uważam na kosmetyki działające głęboko.Jest często tyle w nich substancji chemicznych(choć uczulają i naturalne)i,że trzeba uważać.Zalecają,żeby zmieniać często kosmetyki pielęgnacyjne i pojawia się problem czy następny nie uczuli.
jagoda4
Obcasik
Obcasik

Postprzez delfina » Wt paź 25, 2011 8:44 pm

mnie zachwyciła stara-nowa seria Biały Jeleń;)
delfina
Klapeczka
Klapeczka

Postprzez falista24 » Pt gru 23, 2011 12:13 pm

Kiedyś męczyłam się parę lat z alergią. Tyle chodzenia po lekarzach żadnych skutków nie dawało, jedynie marnowałam czas i nerwy, nie mówiąc o kolejkach. W końcu pogrzebałam po forach i trafiłam na allergal. Naprawdę polecam, mi pomógł. On jest z firmy gal z tego co pamiętam wiec bez problemu znajdziesz go w internecie.
falista24
Klapeczka
Klapeczka

Następna strona

Powrót do Alergia